Home Архива догађаја 2012 У ПОЧЕТКУ БЕШЕ КЊИГА... А ОНДА СМО ОТКРИЛИ НОВИ СВЕТ...
У ПОЧЕТКУ БЕШЕ КЊИГА... А ОНДА СМО ОТКРИЛИ НОВИ СВЕТ... PDF Штампа Email

јун 2012. године

Прво смо окупили добро друштво спремно да учи и ради. Била је ту Сара Лекић, Теодора Торбица, Јована Спасојевић, Ђурђина Станојевић, Нина Пантелић, Тијана Симеуновић, Анђела Кузмановић, Драгана Гачић, Лазар Спасојевић и наравно, као у свакој игри у Библиотеци , Драгана Јованић - Марковић и Ђенадија Шујић.

Онда смо тражили мудру књигу свезналицу. И нашли смо је. Она се звала КЕРАМИКА ЗА ПОЧЕТНИКЕ и написале су је Катица Павелка Вукајловић и Срђан Вукајловић. Онда смо сви скупа читали књигу. И сазнали смо много ствари о глини, о печењу глине, о томе где је све можемо употребити и шта све од ње можемо направити. А онда смо добили глину и своје знање отискивали у њу. И тако смо стекли једно ново знање и једну нову вештину којом контролишемо нашу машту и тако мењамо свет око нас. Део онога што смо створили у првој половини јуна можете видети у холу наше Библиотеке. А ми намеравамо да нађемо још нових књига и да знањем из њих мењамо свет око нас. Барем мало.

maxmaxmaxmaxmaxmax