Home Архива догађаја 2012 Ко кроз детињство скита нек Јасминку пита
Ко кроз детињство скита нек Јасминку пита PDF Штампа Email

5.10.2012. године

Кумови увек наслуте кумчетов животни пут. Дате некоме име Јасминка. Не оно одрасло Јасмина. Не ни оно зашећерено за малу децу Јаца. Већ баш Јасминка.Ко се тако зове мора у себи да чува девојчурка цео живот. Ако се још презива као Његош, Петровић, онда сте му начисто упропастили живот и осудили га да цео век пише за децу. И срећи никад краја. Још ако има пријатеље као што су они Креативци из Центра или чика Боб Живковић што станује у Забавнику и засмејава але и змајеве и што црта по њеним књигама, е онда она сме да одговори на свако питање које измисле велики људи што хоће напоље из мале деце. И то је Јасминка па још Петровић и радила данас у владимирачкој библиотеци. И било је страшно шта све ти мали људи смеју да питају Јасминку. Наглас су питали све оно што шапућу по ћошковима, постављали питања која су толико тешка да се налазе скривена на самом њиховом дну, тамо негде око пете. Завршило се срећно и смеховито. Наравно, Јасминка је прочитала све своје књиге. И не само да је запамтила све одговоре из њих већ је деци показивала и Бобове слике у њима. И шта да вам причамо даље. Живот је данас био евентуалан и све је имало смисла.

ПС Ко хоће да му живот и сутра тако изгледа нек дотрчи у Библиотеку. Имамо све Јасминкине књиге!

maxmaxmaxmaxmax